Coreea de Sud vs Brazilia ÎN DIRECT (1-3) | 02.06.2022

acum 09:362 minute

30′ NA TRAAAVEEEEEEE

Neymar a primit în semilună și a plecat la Raphinha, care a lovit din afara zonei și a ștampilat stâlpul din dreapta!

acum 09:344 minute

27′

Vini a primit pe stânga, a trecut peste fundaș și a lovit afară, pe dreapta!

acum 09:317 minute

25′

Înlocuire dublă în Brazilia: Casemiro și Richarlison au plecat pentru Fabinho și Vinícius Júnior.

09:21 Acum 17 minute

11′

Și confirmând că după gol Coreea a făcut două înlocuiri: Paik Seung-ho și Lee Yong au plecat la Jeong Woo-yeong și Kim Moon-hwan.

09:19 Acum 18 minute

11′

În greșeala de a pleca din Brazilia, Uijo a luat-o și a lovit puternic, dar Weverton a prins și a primit și rebound!

09:18 Acum 20 de minute

10′ GOL BRAZILIAN

Într-o reluare a primului penalty, cu și mai multă cruzime pentru că l-a lăsat pe Seung în genunchi, Neymar a marcat al treilea Braziliei, trimițând colțul din stânga, extinzând scorul!

10′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DO BRAAAAASIIIIIL

NEY NEY NEYMAR MULTE SCORUL!

09:16 Acum 22 minute

9′ ALTA PENALTI

Și arbitrul s-a dus din nou la VAR, pentru că Alex Sandro, din nou, a fost introdus în interiorul suprafeței într-un șut greșit de fundaș și a mai câștigat un penalty pentru Brazilia!

09:14 Acum 24 minute

7′ SEUNG

Neymar a reușit o pasă frumoasă prin mijloc către Paquetá, care a lovit o centrare și l-a văzut pe Seung apărând cu piciorul!

09:06 Acum 31 minute

ROLĂȚI MINGEA

Uijo dă prima atingere și avem mingea rulată pentru a doua jumătate a amicalei!

09:06 acum 32 minute

echipele din teren

Coreea de Sud și Brazilia revin pe teren fără modificări pentru a începe a doua jumătate a meciului!

08:49 acum o oră

SFÂRȘIT PRIMA DARE

Cu goluri de la Richarlison și Neymar, în timp ce Uijo chiar a remizat, Brazilia învinge Coreea de Sud în pregătirea amicală pentru Cupa Mondială!

08:48 acum o oră

46′ A PIERDUT

Într-un corner din stânga, lovit de Neymar, Thiago Silva a primit cu capul și mingea a explodat în transversală! La revenire Casemiro, în zona mică, a încercat să devieze și a trimis peste poartă!

45′

Vom mai avea două minute de timp adăugat în prima repriză.

08:44 acum o oră

41′ GOL BRAZILIAN

Neymar a lovit jos și fără prea multă forță, doar mutându-l pe Seung în colțul drept, trimițând stânga, pentru a pune din nou Brazilia în față!

41′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DO BRAAASIIIIIL

Este #NEYDAY! BRAZILIA ESTE DIN NOU ÎN FRONT CU NEYMAR SCOAT!

40′ PENALTI

Între salvarile portarului din șutul precedent, Alex Sandro a fost atins și doborât în ​​interiorul suprafeței, câștigând Brazilia penalty maxim!

08:41 acum o oră

40′

La lovitura puternică de cap a lui Richarlison prin mijloc, Seung a palmat, iar apărarea a retras. Jocul a urmat lovitura lui Dani Alves din afara careului, unde Seung a mai rătăcit cu palma! Și după toate acestea, arbitrul a mers la VAR pentru un posibil penalty pentru Brazilia!

08:32 acum o oră

31′ GOL COREEA DE SUD

Uijo a primit pasă prin mijloc, l-a întors pe Thiago Silva și a lovit puternic, în colțul din dreapta, fără șanse pentru Weverton, egalând!

08:28 acum o oră

24′

Richarlison a solicitat un penalty după ce a fost tras în zonă, VAR l-a revizuit și a ordonat ca jocul să continue. Brazilia vine în vârful Coreei!

08:14 acum o oră

12′

In-Beom, după un șut blocat al lui Son, a lovit puternic din afara careului și l-a văzut pe Weverton cu palma în colțul din dreapta. La retragere Son a fost fără unghi și chiar și așa a încercat să tragă, dar ia trimis-o în mâinile lui Weverton.

08:10 acum o oră

7′ OUT

În furtul de la intrarea zonei Paquetá a rămas cu ea, i-a lăsat-o lui Neymar, care a luat-o pe linia de jos, a centrat către Raphinha, care a lovit și a trimis peste poartă!

6′ GOL BRAZILIAN

Alex Sandro a invadat zona depășind doi jucători și a dat pasa înapoi, unde Fred a ajuns șutând, cu devierea Richarlison ultimul, în spatele porții!

08:09 acum o oră

6′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DO BRAAAASIIIIIIL

RICHARLISON Își părăsește în curând devreme!

08:06 acum 2 ore

3′

Paquetá și-a asumat un risc din afara zonei și i-a trimis-o în mâinile lui Seung.

08:04 Acum 2 ore

Două’

În primul fault al meciului, venit din stânga, Raphinha l-a ridicat în zonă și Thiago Silva a reușit cu capul spre poartă, dar a fost în ofsaid și golul brazilian a fost anulat.

08:01 acum 2 ore

Richarlison lovește prima mingea și aceasta se rostogolește în prima manșă a meciului!

07:53 acum 2 ore

Imnuri naționale!

Acum se cântă imnurile naționale ale Braziliei și Coreei înainte ca mingea să se rostogolească.

Echipe pe teren!

Echipele urcă pe gazon pentru a începe meciul!

acum 07:432 ore

Retrospect – partea a 2-a

Brazilia a fost învinsă o singură dată de Coreea, în 1999, cu 1-0, acasă. În toate celelalte jocuri, Brazilia a câștigat și a primit un gol și doar două, unul în 1997 (3×2) și unul în 2002 (2×1).

Retrospect – partea 1

Brazilia și Coreea s-au confruntat doar în amicale, după ce au jucat șase meciuri în istorie, cu cinci victorii pentru Brazilia și una pentru Coreea de Sud. Din cele șase meciuri, cinci au fost jucate de Brazilia și unul pe teren neutru, niciodată condus de Coreea așa cum va fi astăzi.

07:30 Acum 2 ore

Stadionul Cupei Mondiale din Seul

Meciul de astăzi va fi Stadionul Sang-am din Seul sau, mai faimos, Stadionul Cupei Mondiale din Seul. Stadionul a fost deschis pe 10 noiembrie 2001 și are o capacitate de 66.704 de fani. A fost realizat pentru Cupa Mondială din 2002, pe care Brazilia a câștigat-o ulterior și este folosit astăzi de echipa națională a Coreei de Sud și FC Seul. În cupa din 2002 a găzduit trei meciuri: pentru grupa A Franța 0x1 Senegal, pentru grupa C Turcia 3×0 China și pentru semifinala Coreea de Sud 0x1 Germania.

07:23 acum 2 ore

Incalzi

Jucătorii urcă pe teren pentru a începe încălzirea.

07:16 acum 2 ore

Brazilia a urcat!

07:11 acum 2 ore

Alpinism din Coreea de Sud!

07:06 acum 3 ore

Bine ati venit!

Acum începe difuzarea amicalelor dintre Coreea de Sud și Brazilia, în pregătirea Cupei Mondiale din Qatar, care va avea loc la sfârșitul anului!

07:01 acum 3 ore

Cum și unde să urmăriți live Coreea de Sud vs Brazilia

Pe lângă timp real aici la VAVEL Brasil, meciul dintre Coreea de Sud și Brazilia va fi transmis în direct pe canalul TV deschis Globo, canalul TV închis Sportv și aplicația Globoplay.

acum 06:563 ore

Când se urmărește LIVE meciul Coreea de Sud vs Brazilia?

06:51 acum 3 ore

Arbitraj

Ryuji Sato va arbitra meciul, cu asistenții Hiroshi Yamauchi și Jun Mihara, cu întreaga echipă de arbitri venind din Japonia.

acum 06:463 ore

probabil Brazilia

acum 06:413 ore

probabil Coreea de Sud

Echipa sud-coreeană probabilă pentru meci este: Seung, Tae-hwan, Kwon Kyung-won, Young-gwon și Kim Jin-su; Chang-hoon, Hwang Hee-chan, Jung Woo-Young, Sang-ho și Son; Hwangt Ui-jo.

acum 06:363 ore

Vorbește Tite!

TitusAntrenorul Braziliei, a laudat si Nationala Coreei si a proiectat un meci de calitate: “Va fi un spectacol bun datorită caracteristicii celor două echipe, cărora le place să joace, să aibă posesia mingii. Coreea este o echipă strânsă, deoarece Paulo Bento este acolo de la Cupa Mondială. Celălalt rezultat pe care l-am avut (împotriva Coreei în 2019) de 3-0 a fost dilatat, poate un rezultat mai mic de 3-0 ar fi fost mai corect”.

acum 06:313 ore

Vorbește Paulo Bento!

Paulo Bentoantrenorul Coreei, a comentat oportunitatea de a înfrunta Brazilia și a lăudat echipa Canarinho: „Este o mare șansă să joci împotriva celei mai bune echipe din lume. Voi face tot posibilul din toate punctele de vedere și mă voi concentra pe menținerea caracteristicilor jucătorilor pentru a încerca să concureze și să lupt bine împotriva unei echipe bune.”.

acum 06:263 ore

Calificări – America de Sud

06:21 acum 3 ore

Calificări – Asia

În a treia fază, Coreea de Sud a trecut pe a doua poziție, mergând direct la Cupa Mondială, adăugând 23 de puncte în 10 meciuri, cu șapte victorii, două egaluri și o înfrângere, pe lângă 13 goluri marcate și trei primite. Mai întâi a trecut de Voi cu 25 de puncte. Tu Emiratele Arabe Unite, cu 12 puncte, a mers la repechaj. Închiderea grupului, Irak a marcat nouă puncte și Siria este Liban a marcat șase puncte.

06:16 Acum 3 ore